Saç Simülasyonu

1- Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu cerrahi olmayan ,ağrısız,sızısız, erkek ve kadında kellik kapatma yöntemleri arasında son noktadır ; saçınızın dökülme ölçüsüne ve arzu edilen görünüme dayalı olarak – gerçek saç kökleri ve tellerinin doğal görünümünü kopyalamak için saç derisinin epidermal seviyesine doğal mikropigmentlerin uygulandığı inanılmaz ve  hayat değiştirici kellik kapatma yöntemidir. Yöntemimiz,  sadece doğal pigmentler ve uygulama yöntemleri kullanarak günümüzde dünyada mevcut bu türdeki en iyi kellik kapatma yöntemi olarak kabul edilmektedir.

2- Saç Simülasyonu Işlemi Kaç Saat Sürer?

Saç Simülasyonu işlemi, uygulanacak bölgeye göre değişim gösterir, içleri sıklaştırma ve komple kafa olmak üzere farklılıklar gösterdiği için biz ortalama 3-5 saat içerisinde bitirilmesini öneriyoruz. Tek tek kıl kökü efekti verildiğinden ve doğal sıklığı yakalamak için itina ile çalışılır.

3- Saç Simülasyonu Kaç Seans Sürer?

Saç Simülasyonu işlemi, normalde ilk seans da istediğimiz doğal sıklıktaki görüntüye kavuşur. fakat uygulama yapılan kişinin saç derisinin vereceği tepki bilinmediği için 3 hafta sonrasına kontrol amaçlı çağırılır, yağlı ciltlerde rötuş gerektirmektedir.

4- Saç Simülasyonu Kaç Yıl Kalıcıdır?

Saç Simülasyonu işlemi tamamen bitkisel ve su bazlı boyalarla yapıldığı için, ortalama ömrü 3 ile 5 yıl aralığındadır. Derinin yağlanma oranına göre değişiklik gösterir.

5- Saç Simülasyonunda Kullanılan Boya Ve Cihazın Özellikleri

Saç Simülasyonu işleminde tamamen bitkisel ve su bazlı boyalar kullanılır, uluslar arası dermatolojik testlerden geçmiş ve T.C. S.B denetimleri yapılmıştır. Bu işlemde kullanılacak boya her şeyden çok daha önemlidir, bu sebeple mutlaka size kullanılacak boyanın belgelerini isteyiniz. Bu işlem, özel saç mikropigmentasyon cihazı ile uygulanır, cihazın önemi boya kadar önelidir, çünkü tek tek kıl kökü efekti verilmesi için cihazın hızı ve kullanılacak iğnenin inceliği işinizin kalitesini ortaya çıkaracaktır.

6- Saç Simülasyonundan Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Saç Simülasyonu işleminden sonra, ilk 3 gün çok önemlidir, kesinlikle su değmemeli, güneşe çıkılmamalı, solaryuma girilmemeli, her hangi bir kimyasal içeren ürünler kullanılmamalıdır. merkezimize geldiğinizde uzmanımız bu konuda size gerekli tüm bilgileri verecektir ve ne kadar dikkatli davranırsanız, işleminizin ömrü o kadar uzun sürer.

7- Saç Simülasyonunu Kimler Yaptırmalı?

Saç Simülasyonu , saçında seyrelme olan kişiler, saçı tamamen dökülmüş kişiler, saçında saç kıran hastalığı olan kişiler, saç aralarında daha önceden olmuş ameliyat izleri olan kişiler, yani saçının görüntüsünden mutsuz olan herkes bu işlemi yaptırması için yeterli sebebe sahiptirler.

8- Saç Simülasyonu Kimlere Yapılamaz?

Saç Simülasyonu işlemi, kanser hastalarına, şeker hastalarına, anemi hastalarına ve hamile bayanlara yapılmasını önermiyoruz.